SEARCH
04/21/2018 - شنبه 1 ارديبهشت 1397
 

برای خروج از طرح مشکلی نخواهید داشت و جریمه نمی شوید. دوربین های خروجی تنها کسانی را که به صورت خلاف از خروجی ها وارد طرح ترافیک می شوند جریمه می کنند. اما شهروندان گرامی باید به این نکته توجه داشته باشند که خروج از طرح ترافیک به منزله ورود به طرح زوج یا فرد می باشد و بر همین اساس حتما پلاک ماشین باید متناسب با روز مورد نظر باشد. در غیر اینصورت جریمه خواهند شد.

شهروندان گرامی به این نکته توجه داشته باشند که هر نوع تردد  یا خروج از محدوده ی طرح زوج و فرد در صورت مغایرت پلاک با روز مورد نظر، مشمول جریمه می گردد.

طرح ترافیک از 6:30 صبح آغاز می شود و در ساعت 17 عصر پایان می یابد.
طرح زوج و فرد از ساعت 6:30 صبح آغاز می شود و در ساعت 19 عصر به اتمام می رسد.
همچنین طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در روز پنجشنبه تا ساعت یک بعد ظهر می باشد.
مرز محدوده طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و هفده شهریور می باشد.
ضلع شرقي محدوده زوج و فرد بزرگراه امام علي (ع)، ضلع جنوبي بزرگراه بعثت، ضلع غربي بزرگراه نواب و چمران و ضلع شمالي آن بزرگراه همت است.
ساعت کاری پارکینگ طبقاتی لاله در خیابان فاطمی ازساعت 6صبح تا 12 شب می باشد.
با شماره پنج رقمی 87500 تماس گرفته و با وارد نمودن کد چراغ راهنمایی مورد نظر نوع مشکل را پس از شنیدن صدای بوق به صورت شفاهی بیان کرده و سپس کلید ستاره را فشار دهند. لازم به ذکر که چراغ های راهنمایی هوشمند هر یک دارای کد اختصاصی می باشند که بر روی آن ها نصب شده است.
شهروند گرامی برای آگاهی از رسیدن اتوبوس بعدی، کد ایستگاه اتوبوسی را که در آن قرار دارید از روی تابلوی ایستگاه بخوانید و آنرا به شماره 2000111 ارسال نمایید، تا به طور دقیق از زمان انتظار برای رسیدن اتوبوس بعدی مطلع شوید.
شما می توانید این نرم افزار را از سایت شرکت کنترل ترافیک بخش خدمات (دانلودها) دریافت نمایید.

سه نوع مجوز طرح ترافیک برای شما وجود دارد :
مجوز روزانه نوع 1 (مجوز ورود در تمام ساعات روز) 411600ریال
مجوز روزانه نوع 2 (مجوز ورود پس از ساعت 10 صبح) 308400ریال
مجوز روزانه نوع 3 (مجوز ورود پس از ساعت 14 ) 198000ریال
جهت دریافت اطلاعات بیشتر به بخش خدمات قسمت طرح ترافیک مراجعه فرمایید.

شهروند گرامی برای تهیه مجوز طرح روزانه صرفاٌ می توانید از طریق تلفن همراه  با شماره گیری کد #1*3*137* اقدام نمایید.
عابر بانک های اقتصاد نوین و آینده این خدمات را ارائه می دهند.
سامانه‌ی کنترل رمپ (رمپ مترینگ) با هدف کنترل حجم و زمان ورود خودروهای مسیرهای فرعی به مسیرهای اصلی از طریق زمان بندی چراغ راهنمایی باعث کاهش تداخل ترافیکی در تقاطع‌ها و کاهش تراکم ترافیک در شبکه شهری می‌گردد. بر همین اساس در پل شهید صدر، شهروندان گرامی باید توجه داشته باشند در ساعات اوج ترافیک شهری، زمان چراغ سبز 3 ثانیه و زمان چراغ زرد 2 ثانیه می‌باشد. بدیهی است در خارج از این مدت که طبیعتاً چراغ قرمز می‌باشد، در صورت عبور هر خودرو، تخلف محسوب و جریمه مربوط به عبور از چراغ قرمز صادر می‌گردد. شایان ذکر است زمان چراغ قرمز متغیر و بر اساس وضعیت ترافیک روی عرشه پل بین 7 تا 25 ثانیه تعیین می‌گردد. به عبارت دیگر اگر تراکم ترافیک روی عرشه پل (مسیر اصلی) زیادتر باشد، مدت زمان قرمز بیشتری در چراغ راهنمایی رمپ‌ها (مسیر فرعی) اعمال می‌گردد.

قانون محدودیت تردد در محدوده طرح ترافیک مصوب شورای انقلاب بوده و تعیین مرز محدوده و زمان اجرای آن بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک می باشد.
بدیهی است این شرکت در تعیین این محدوده دخالتی نداشته و هرگونه تغییر در مرز های قانونی محدوده به عهده شورای عالی ترافیک می باشد..