07/16/2019 - سه شنبه 25 تير 1398 English

سوالات متداول

در صورت عدم رزرو آرم طرح ترافیک در سامانه حساب شهروندی، هر نوع تردد و یا خروج از محدوده طرح ترافیک مشمول جریمه و همچنین پرداخت عوارض خواهد شد.

شهروندان گرامی به این نکته توجه داشته باشند که هر نوع تردد  یا خروج از محدوده ی طرح کنترل آلودگی هوا در صورت مغایرت پلاک با روز مورد نظر، مشمول جریمه می گردد.

طرح ترافیک از 6:30 صبح آغاز می شود و در ساعت 19 عصر پایان می یابد.

همچنین طرح ترافیک در روز پنجشنبه اجرا نمی شود..
مرز محدوده طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و هفده شهریور می باشد.
ضلع شرقي محدوده بزرگراه امام علي (ع)، ضلع جنوبي بزرگراه بعثت، ضلع غربي بزرگراه نواب و چمران و ضلع شمالي آن بزرگراه همت است.
ساعت کاری پارکینگ طبقاتی لاله در خیابان فاطمی ازساعت 6صبح تا 12 شب می باشد.
با شماره پنج رقمی 87500 تماس و کد چراغ راهنمایی مورد نظر و نوع مشکل را مطرح نمایید. لازم به ذکر است که چراغ های راهنمایی هوشمند هر یک دارای کد اختصاصی می باشند که بر روی آن ها نصب شده است.
شهروند گرامی برای آگاهی از رسیدن اتوبوس بعدی، کد ایستگاه اتوبوسی را که در آن قرار دارید از روی تابلوی ایستگاه بخوانید و آنرا به شماره 2000111 ارسال نمایید، تا به طور دقیق از زمان انتظار برای رسیدن اتوبوس بعدی مطلع شوید.
شما می توانید این نرم افزار را از سایت شرکت کنترل ترافیک بخش خدمات (دانلودها) دریافت نمایید.

http://trafficorg.tehran.ir/default.aspx?tabid=228&ArticleId=847

شهروند گرامی برای تهیه مجوز طرح ترافیک سال 1397 تنها از طریق سایت my.tehran.ir اقدام نمایید. نکته قابل توجه این است که برای ثبت نام اولیه باید از طریق کامپیوتر وارد این سایت شوید و سپس می توانید با نصب نسخه اندروید یا ios بر روی موبایل شخصی خود خرید مجوز طرح ترافیک روزانه را انجام دهید.
سامانه‌ی کنترل رمپ (رمپ مترینگ) با هدف کنترل حجم و زمان ورود خودروهای مسیرهای فرعی به مسیرهای اصلی از طریق زمان بندی چراغ راهنمایی باعث کاهش تداخل ترافیکی در تقاطع‌ها و کاهش تراکم ترافیک در شبکه شهری می‌گردد. بر همین اساس در پل شهید صدر، شهروندان گرامی باید توجه داشته باشند در ساعات اوج ترافیک شهری، زمان چراغ سبز 3 ثانیه و زمان چراغ زرد 2 ثانیه می‌باشد. بدیهی است در خارج از این مدت که طبیعتاً چراغ قرمز می‌باشد، در صورت عبور هر خودرو، تخلف محسوب و جریمه مربوط به عبور از چراغ قرمز صادر می‌گردد. شایان ذکر است زمان چراغ قرمز متغیر و بر اساس وضعیت ترافیک روی عرشه پل بین 7 تا 25 ثانیه تعیین می‌گردد. به عبارت دیگر اگر تراکم ترافیک روی عرشه پل (مسیر اصلی) زیادتر باشد، مدت زمان قرمز بیشتری در چراغ راهنمایی رمپ‌ها (مسیر فرعی) اعمال می‌گردد.

قانون محدودیت تردد در محدوده طرح ترافیک مصوب شورای انقلاب بوده و تعیین مرز محدوده و زمان اجرای آن بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک می باشد.
بدیهی است این شرکت در تعیین این محدوده دخالتی نداشته و هرگونه تغییر در مرز های قانونی محدوده به عهده شورای عالی ترافیک می باشد..