05/20/2019 - دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 English

پروژه ها


نمایشگرهای وضعیت ترافیکی برای انتخاب مسیر (VMS)
نمایشگر وضعیت ترافیکی به منظور اطلاع رسانی از وضعیت ترافیکی مسیر های پیش رو است تا با توجه به معابر پر تراکم شبکه به رانندگان در انتخاب مسیر کمک نماید. اطلاعات ترافیکی نمایش داده شده به هنگام بوده و اطلاعات را به صورت هم زمان از مرکز نظارت و کنترل ترافیک تهران از طریق دوربینهای نظارت تصویری و دید اپراتورها به نمایش می گذارد.

اطلاع رسانی از وضعیت مسیر هدف اصلی این سامانه است لذا باید اطلاع رسانی به صورت کاملاً شفاف صورت گردد. به این منظور از سه رنگ متمایز سبز، زرد، قرمز به ترتیب برای نمایش وضعیت عادی، اختلال حرکت و ترافیک سنگین استاده می شود. نکته دیگر در مورد زمان بندی نمایش تصویر است که گزارش ترافیکی وضعیت شبکه در مدت بیشتری نسبت به دیگر پیامها نمایش داده می شود.
این تابلوها جهت نمایش پیام های ترافیکی در سطح جاده ها و بزرگراه ها و مبادی پر تردد و حادثه خیز مورد استفاده قرار می گیرد . این پیامها می توانند به صورت دستی، ماشینی، الکتریکی یا الکترومکانیکی عوض شوند تا متون یا علائم یا شکلهای از قبل تعریف شده را نمایش دهند. صفحه نمایش این تابلو ماتریسی از پیکسل های متشکل از LED می باشد که توسط بردهای الکترونیکی کنترل می گردد .

این تابلو قابلیت ارتباط با مرکز کنترل را دارا می باشد بنابراین کلیه پیغام های مربوط به کیفیت جاده، سنگینی ترافیک ، توصیه های ایمنی و موارد دیگر را می توان در زمان های مقتضی به تابلو ارسال نمود . بنابراین با استفاده از این نوع تابلوها می توان ضریب امنیت جاده و همچنین فرهنگ رانندگی را ارتقا بخشید.

این تابلوها قابلیت تنظیم شدت نور خود بر اساس نور محیط را دارند و همچنین به دلیل رنگ زرد (amber) ، تابلو در شرایط مختلف آب و هوایی مخصوصا در هوای مه گرفته و بارانی به خوبی قابل رویت می باشد.


print