SEARCH
04/21/2018 - شنبه 1 ارديبهشت 1397
 

مديريت بر پارکينگ های شهر آفتاب با استفاده از دوربين‌هاي شرکت کنترل ترافيک

معاون حمل و نقل و ترافيک شهردار تهران از افزايش ظرفيت حمل و نقل عمومي و تمهيدات ترافيکي در نمايشگاه شهر آفتاب خبر داد .

مازيار حسيني در حاشيه بازديد خبرنگاران از ايستگاه مترو شهر آفتاب با بيان اين مطلب افزود: يکي از تغييرات مهندسي انجام شده در مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب ايجاد مسيرهايي براي عبور راحت و ايمن عابران پياده بدون اختلاط با خودروهاست که از جمله مي توان به زيرگذر عابر پياده هر آفتاب اشاره کرد.
با بيان اين مطلب افزود: در واقع بازديد کنندگاني که به وسيله خودروهاي شخص به نمايشگاه کتاب مراجعه مي کنند، بعد از پارک خودروهايشان مي توانند پياده از يک کريدور مشخص خود را به نمايشگاه کتاب برسانند.
وي با بيان اينکه در آستانه بزرگترين رويداد فرهنگي کشور هستيم که هر سال يک بار اصحاب قلم و رسانه دور يکديگر جمع مي‌شوند، ادامه داد: از سال گذشته نمايشگاه کتاب به شهر آفتاب منتقل شده و به نظر مي رسد احساس رضايت عمومي از اين جابه‌جايي افزايش يافته است و انتظار است که شرايط امسال بهتر از سال‌هاي گذشته باشد و برهمين اساس تمامي نقاط ضعف، شناسايي و در حد بضاعت نسبت به رفع آنها و تقويت نقاط قوت اقدام شده است.
معاون شهردار تهران با تاکيد بر اينکه اقدامات حوزه حمل و نقل از چند ماه پيش آغاز شده و با انجام کارهاي مطالعاتي با استفاده از کارشناسان مجرب نسبت به شناسايي نقاط ضعف اقدام شده است؛ بيان کرد: امروز در آستانه برداشتن آخرين قدم‌هاي آماده‌سازي نمايشگاه براي برپايي بزرگترين فستيوال کتاب هستيم.
حسيني در ادامه صحبت هاي خود با بيان اينکه بايد مردم را تشويق ‌کنيم تا براي رفتن به نمايشگاه شهر آفتاب از مترو استفاده کنند؛ يادآور شد: از تمام خطوط پنج‌گانه، علاقه‌مندان مي‌توانند به خط يک وارد شده و به شهر آفتاب بروند و اين در حالي است که سعي شده سر فاصله حرکت قطارها در اين خط به 7 تا 10 دقيقه برسد اما در ساعات پيک تمهيداتي انديشيده شده که با دپوي قطارها درپارکينگ سرفاصله را به زير 5 دقيقه برسانيم و اين در حالي است که سکوي نمايشگاه شهر آفتاب جزيره اي است و اگر ازدحام جمعيت در ايستگاه زياد باشد، همزمان از سکوي شمالي و جنوبي مسافرگيري انجام خواهد شد.
وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به اينکه مترو راحت ترين وسيله براي تردد شهروندان به شهر آفتاب است؛ تاکيد کرد:همچنين طب برنامه ريزي هاي انجام شده سازمان اتوبوسراني شهر تهران از 8 نقطه کليدي شهر اقدام به راه اندازي 8 خط منتهي به شهر آفتاب کرده است.
معاون حمل و نقل و ترافيک شهردار تهران با اشاره به خدمات ويژه سازمان تاکسيراني در زمان برگزاري نمايشگاه کتاب گفت: امسال شهروندان مي توانند از اپليکيشن کارپينو نيز براي تردد به سمت شهر آفتاب و بازگشت استفاده کنند.به همين منظور جايگاه ويژه اي براي تاکسي هاي فعال در کارپينو در مجموعه شهر آفتاب در نظر گرفته شده است.
وي  با بيان اينکه بزرگترين پارکينگ رو باز پايتخت در مجموعه شهر آفتاب قرار دارد؛ افزود: فضاي پارکينگ شهر آفتاب در 3 زون مشخص رنگ‌بندي و با تابلوهاي مشخص تعبيه شده است اما از مردم درخواست مي‌شود هنگامي که خودروي خود را در يکي از پارکينگ‌ها پارک مي‌کنند حتما از تابلوهاي اطراف خودرو عکس بگيرند تا در هنگام بازگشت دچار مشکل نشوند، هرچند که استفاده از راهنماهاي فضاي پارکينگ پيش‌بيني شده و افراد داوطلب نسبت به راهنمايي افراد در پارکينگ‌ها اقدام خواهند کرد.
به گفته مازيار حسيني؛ با تمهيدات در نظر گرفته شده و اصلاحات ترافيکي به ويژه تغيير محل دوربرگردان‌هاي نزديک نمايشگاه مشکل عدم تداخل بار ترافيک بزرگراهي و محلي حل شده است.
وي همچنين در مورد راه‌اندازي مرکز کنترل محلي شهر آفتاب با بيان اينکه در اين مرکز علاوه بر رصد وضعيت ايستگاه شهر آفتاب و کنترل قطارها در داخل و خارج ايستگاه است؛ ادامه داد: همچنين با استفاده از دوربين‌هاي شرکت کنترل ترافيک که در محدوده فضاي باز نصب شده مديريت بر پارکينگ ها را بيشتر کرده است.05/01/2017 09:32:01 ق.ظ print