SEARCH
06/18/2018 - دوشنبه 28 خرداد 1397
 

تجهیز بازوهای شرقی و غربی میدان تجریش به سیستم کنترل هوشمند مرکزی و ایجاد موج سبز با تقاطع شریعتی – باهنر

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران از تجهیز بازوهای شرقی و غربی میدان تجریش به سیستم کنترل هوشمند مرکزی خبر داد.

مهندس وزیری گفت: میدان تجریش یکی از قدیمی ترین و  زیباترین میادین در تهران بوده که به دلیل وجود جاذبه های مذهبی، تاریخی  و گردشگری  در تمای ساعات شبانه روز دارای  بار ترافیکی نسبتاً زیاد  می باشد.

وی در ادامه افزود: ایمن سازی و کنترل هوشمند این میدان به دلیل وجود چند گره ترافیکی مهم در بازوهای ورودی و خروجی این میدان از یکسو و نزدیکی آن  به تقاطع شریعتی باهنر دربند  که از مهم ترین تقاطعات در سطح منطقه یک می باشد از سوی دیگر، دارای اهمیت بسیار بالایی بود.

 مهندس وزیری خاطر نشان کرد: طراحی، ایمن سازی و کنترل هوشمند این میدان با پیگیری های شرکت کنترل ترافیک و با محوریت ایمنی عابر پیاده ، فرماندهی هوشمند بازوهای ورودی میدان و ایجاد موج سبز  در ابتدای سال 96  صورت گرفت و در حال حاضر در فاز  بهره برداری و بهینه سازی است.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران تصریح کرد: با توجه به تاثیرگذار بودن بار ترافیکی  تقاطع شریعتی باهنر  در رویکرد شرقی این میدان و بالعکس، بار ترافیکی خروجی میدان به تقاطع مذکور ایجاد موج سبز و کنترل همزمان زمانبندی و فازبندی بین آنها نیز بسیار ضروری بود که این امر نیز محقق گردید .


 05/15/2017 10:57:16 ق.ظ print