SEARCH
04/23/2018 - دوشنبه 3 ارديبهشت 1397
 

کاهش زمان محدودیت زوج و فرد در ماه رمضان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران از کاهش دو ساعته زمان محدودیت طرح زوج و فرد در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

سردار محمدرضا مهماندار در گفت‌وگو با ایسنا در مورد تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی برای ماه مبارک رمضان گفت: پیش بینی‌هایی به عمل آمده که از ابتدای ماه مبارک رمضان تا پایان ماه، ساعات پایانی طرح زوج و فرد از ساعت 19 به 17 تقلیل پیدا کند. بنابراین طرح زوج و فرد در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 6:30 صبح آغاز می‌شود و تا ساعت 17 ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران  اضافه کرد: امیدواریم با این تمهیداتی که پیش‌بینی کردیم بتوانیم تسهیلاتی فراهم کنیم تا روزه‌داران عزیر بتوانند به موقع قبل از افطار به مقاصد خود برسند و مشکلی از لحاظ ترافیک در سطح شهر تهران نداشته باشیم.

مهماندار در مورد تخلفاتی که برخی از رانندگان برای جلوگیری از خوانده شدن پلاک‌های خود انجام می‌دهند، گفت: با توجه به اینکه بعضی از درگیری‌های ترافیکی را در فصل زمستان و پاییز داریم؛ در فصل تابستان این مشکلات از نظر حجم و ساعت کاهش پیدا می‌کند. به طور قطع در 6 ماهه اول سال به ویژه تابستان فرصت بیشتری برای رسیدگی به این مشکلات وجود دارد تا با برخی از تخلف‌های خاص از جمله پلاک‌های مخدوش و دستکاری ارقام پلاک بیشتر برخورد شود.

وی افزود: البته در طول سال این برخوردها انجام می‌شود اما در تابستان برنامه ویژه‌ای برای برخورد با افرادی که به هردلیلی مانع از خوانده شدن پلاک توسط ماموران و دوربین‌ها می‌شوند داریم.

مهماندار گفت: دستکاری پلاک تخلف ساده‌ای نیست بلکه یک جرم است. اگر ماموران در سطح شهر با این موارد برخورد کنند، مالک خودرو اعمال قانون می‌شود و وسیله نقلیه نیز به پارکینگ انتقال داده می‌شود همچنین پرونده‌ای هم در مراجع قضایی تشکیل می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران هشدار داد: در قانون برای دستکاری پلاک از 6 ماه تا یک سال حبس در نظر گرفته شده است.

 همچنین طرح ترافیک و طرح زوج یا فرد در روزهای پنجشنبه از ساعت 6:30 الی 13:30 اجرا می گردد.


http://www.isna.ir05/24/2017 08:49:11 ق.ظ print