SEARCH
12/17/2018 - دوشنبه 26 آذر 1397
 

ابهامات طرح جدید ترافیک قابل رفع است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به ابهامات به وجود آمده در طرح جدید ترافیک، گفت: اشکالات وارده قابل رفع است و منتظریم که پس از ابلاغ فرمانداری این طرح را اجرا کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن پورسیدآقایی در حاشیه مراسم افتتاحیه هفدهمین کنفرانس بین المللی حمل و نقل و ترافیک،  با اشاره به موانع جدیدی که بر سر راه اجرای طرح جدید ترافیک گذاشته شده است، گفت: عده ای علاقمندند دائما در افکار عمومی تشویش ایجاد کنند. همان هایی که خبرهایی از این دست را با آب و تاب منتشر می کنند.

او با اشاره به اینکه طرح جدید ترافیک روند عادی خود را طی می کند، افزود: فرمانداری درباره مصوبه این طرح، چند سوال و ابهام داشت و به همین دلیل آن موضوعات را به شورای شهر ارسال کرد.  

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران ادامه داد: این یک روند طبیعی است و ممکن است درباره مصوبه ها برای برخی سوال و ابهام ایجاد شود.

او با اعلام اینکه «منتظر می مانیم تا شورای شهر ابهامات پیش آمده درباره مصوبه را برطرف کرده و مجددا به فرمانداری بازگرداند» اظهار کرد: هر زمان که تصمیم شورای شهر به ما ابلاغ شود، آمادگی اجرای طرح جدید ترافیک را داریم. زیرا زمینه های اجرای این طرح را فراهم کرده و خواهیم کرد.

پورسیدآقایی با تاکید بر الزام قانونی درباره اجرای طرح جدید ترافیک در سال ۹۷، اذعان کرد: شورای شهر این طرح را مصوب کرده و ما ملزم به اجرای آن هستیم.

او با اشاره به ایرادهای ذکر شده از سوی فرمانداری تهران نسبت به طرح جدید ترافیک، گفت: ظاهرا فرمانداری درباره چند بند این مصوبه ایرادهایی مطرح کرده و آن را به شورای شهر بازگردانده است. شورا نیز در جلسه امروز خود اعلام کرد این ابهامات قابل رفع است و پس از برطرف کردن آنها، مجددا مصوبه را به فرمانداری ارسال خواهند کرد.

محمد علیخانی هم با اشاره اینکه «فرمانداری ۶ ایراد به طرح جدید ترافیک گرفته است» گفت: این ایرادها درباره لزوم قید تعداد حاضرین و آراء در مصوبه، ابهام درمورد محدوده زوج و فرد، مغایرت آن با سیاست های کلی دولت مبنی بر عدم افزایش عوارض خدمات بوده است.

وی با بیان اینکه درمورد اصل طرح، سه ماه پس از اجرا تصمیم گیری می شود، خاطرنشان کرد: درباره نرخ طرح ترافیک محدودیت زمانی داریم و باید آن را تا پایان بهمن نهایی کنیم، چراکه ممکن است شورای عالی ترافیک تهران، محدوده زوج و فرد را به طرح اضافه کند؛ بنابراین درخواست این بود که نرخ را در موعد مقرر تصویب کنیم تا در آن زمان به مشکل برنخورند.

وی هم چنین درباره واکنش اعضای شورا به ایرادهای فرمانداری نسبت به مصوبه طرح ترافیک، تصریح کرد: اگر ایراد قانونی باشد شورا آن را اصلاح خواهد کرد.

وی درمورد نصب دوربین ها در خروجی محدوده طرح نیز توضیح داد: این موضوع مرتبط با دوربین های خروجی است و شهرداری تا آخر فروردین فرصت دارد دوربین ها را نصب کند. دوستان شهرداری نیز وعده داده اند این اقدام تا زمان مشخص شده به نتیجه خواهد رسید.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا در پاسخ به این سوال که آیا طرح جدید ترافیک در سال آینده اجرا خواهد شد، گفت: بله؛ طرح جدید ترافیک در سال ۹۷ اجرایی می شود.

 

 



02/18/2018 04:37:53 ب.ظ print