05/20/2019 - دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 English

مشروح خبر

آغاز عمليات مرمت و بهسازي عرشه جنوبي پل کريمخان

شهرونداني که قصد عبور از مسير غرب به شرق خيابان کريمخان را دارند، از معابر موازي موجود در بخش حدفاصل خيابان حافظ تا ميدان هفتم تير تردد کنند.

عمليات نوسازي و تغيير وضعيت عرشه جنوبي پل کريمخان از ساعت 7 صبح روز پنجشنبه دهم خردادماه 1397 آغاز شده و مسير غرب به شرق پل کريمخان مسدود می باشد.

شهرونداني که قصد تردد از اين مسير را دارند، ضمن توجه به پيام هاي تابلوهاي هوشمند ترافيکي و بنرهاي نصب شده در محدوده اجراي پروژه، مي توانند از مسيرهاي جايگزين ترافيکي استفاده کنند.

نوسازي و تغيير وضعيت عرشه جنوبي پل کريمخان به صورت 24 ساعته و در قالب 3 شيفت کاري ادامه خواهد يافت تا اين مسير همزمان با عيد سعيد فطر به صورت آسفالت و خط کشي شده تحويل شهروندان شود.

با اتمام عمليات اجرايي در عرشه جنوبي پل کريمخان، اين پل سواره رو از يک سازه موقت و نا ايمن به يک پل دائمي و مقاوم در برابر بارهاي ناشي از زمين لرزه تبديل خواهد شد.

گفتني است تبديل پل‌هاي فلزي شهر تهران به پل‌هاي کامپوزيت بتني، راهکاري مناسب براي بهينه سازي هزينه‌هاي نگهداري و مرمت اين دسته از پل‌ها است؛ اقدامي که براي نخستين بار در مورد پل کريمخان انجام شد تا به مرور زمان در مورد ساير پل‌هاي فلزي نيز در دستور کار قرار ‌گيرد.


print