05/20/2019 - دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 English

مشروح خبر

تهران نیازمند برنامه جامع و بلند مدت برای توسعه سیستم های هوشمند است

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران در جلسه هماهنگی این شرکت با معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق 22 گانه شهرداری تهران گفت: شهر تهران نیازمند یک برنامه جامع و بلند مدت برای توسعه سیستم‌های هوشمند است.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت کنترل ترافیک تهران، در این نشست که با حضور معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق ۱ تا 22 شهرداری تهران در شرکت کنترل ترافیک تهران برگزار شد، سید احسان جاهد مدیرعامل این شرکت گفت: این نشست نقطه‌ای است برای انجام هماهنگی‌های لازم جهت اجرای پروژه‌هایی که از سال 97 باقی مانده و همچنین پروژه‌هایی که قرار است در سال 98 پیاده‌سازی و اجرا شود.

مهندس جاهد افزود: ضرورت دارد برای آینده شهر و تجهیز تهران به سیستم‌های هوشمند مدیریت ترافیک همفکری بیشتری با مناطق 22 گانه ایجاد شود تا بتوانیم غیر از کارهای اجرایی و انجام هماهنگی‌ها، مسیر مستمری را فراهم کنیم تا در سال 1398 یک برنامه بلند مدت توسعه را در اختیار معاونت حمل و نقل و ترافيک قرار دهیم.

وی تصریح کرد: نتیجه جمع‌بندی‌های به عمل آمده ما را به این مطلب می‌رساند که شهر تهران نیازمند یک برنامه جامع و بلندمدت برای توسعه سیستم‌های هوشمند است و اجرای پروژه‌هایی همانند سیستم‌های نظارت تصویری، سیستم‌های ثبت تخلف، طرح کاهش و سایر پروژه‌های هوشمند نیازمند یک برنامه مورد تایید تمامی ارکان شهرداری است.

پس از صحبت های مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران، خانم مهندس مهدیه زنگی‌آبادی مدیر بهره‌برداري از سامانه GIS این شرکت گزارشی از سیستم‌های هوشمند موجود در مناطق 22 گانه ارائه داد.

در ادامه این جلسه معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق ۱ تا 22 شهرداری تهران ضمن بیان نقطه نظراتشان، مشکلات و نیازهای مناطق خود از جمله افزایش تعداد دوربین‌های نظارتی و چراغ‌های هوشمند در سطح شهر، مشکلات واگذاری چراغ‌های سولار و چشمک زن به مناطق، فهرست‌بهای خدمات، مراکز کنترل محلی، تامین اعتبار، انتخاب پیمانکار و همچنین برگزاری دوره آموزشی GIS برای کارکنان مناطق توسط شرکت کنترل ترافیک تهران را مطرح کردند. print