Menu

10/17/2019 - پنجشنبه 25 مهر 1398 English

مشروح خبر

شرکت کنترل ترافیک تهران اولین شرکت پیشتاز در زمینه استقرار سامانه HSE شد

با برگزاری جلسه ممیزی

شرکت کنترل ترافیک تهران به عنوان شرکت پیشتاز در زمینه استقرار سامانه HSE شناخته شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شرکت کنترل ترافیک، جلسه ممیزی استقرار سامانه HSE در شرکت کنترل ترافیک تهران با حضور مدیرعامل و معاونین این شرکت و مسوولان و سرممیزهای سامانه HSE شهرداری تهران برگزار شد.

مهندس سید احسان جاهد مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران در این جلسه ضمن خیرمقدم به حضار گزارشی از عملکرد و خط مشی سامانه HSE این شرکت ارایه کرد. وی ضمن اشاره به رویکردهای اصلی شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: شرکت کنترل ترافیک تهران مجموعه ای است که در فعالیت‌هایش هوشمندی را در حوزه حمل و نقل برقرار می‌کند در واقع هر نوع تکنولوژی که می تواند در حوزه حمل و نقل مثمرثمر باشد محور فعالیت این شرکت است.

جاهد در ادامه افزود: در شرکت کنترل ترافیک تهران در قالب بودجه سنواتی با کمک پیمانکاران و تمامی پرسنل شرکت طیف وسیعی از فعالیت‌های گوناگون نظیر کنترل هوشمند و متمرکز چراغ‌های راهنمایی، ایجاد سیستم پیشرفته نظارت تلویزیونی با استفاده از فیبر نوری، سیستم‌های اطلاع‌رسانی به رانندگان و مردم از طریق تابلوهای متغیر و رادیوی محلی، سیستم کنترل بزرگراه‌ها، سیستم مدیریت اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی، نصب و نگهداری چراغ‌های راهنمایی تهران و پروژه‌های متعدد دیگر انجام می شود که هدف آن نهایتاً ایجاد بستر هماهنگی و ارتباط موثر جهت مدیریت جامع و یکپارچه ترافیک شهری تهران است.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران در پایان سخنانش گفت: بعد از ابلاغ دستورالعمل های مرتبط با سامانه HSE به تمامی مجموعه های شهرداری تهران، شرکت کنترل ترافیک خط مشی این سامانه را پیاده و به تمامی کارکنان و پیمانکاران ابلاغ کرد و مباحث فرهنگ‌سازی، مدیریت ریسک، نیروی انسانی، انطباق کلیه فعالیت‌های شرکت با الزامات سامانه HSE، فرآیند ارزیابی و انتخاب پیمانکاران، موضوع پسماند و آلاینده‌ها و افزایش توانمندی در تمامی سطوح سازمانی جهت رویارویی با شرایط اضطراری پیاده سازی و اجرا شده است تا به اهداف و برنامه‌های مدنظر در سامانه HSE برسیم.

دکتر غزاله دانش مشاور مدیرعامل شرکت شهر سالم در حوزه HSE شهرداری تهران در جلسه ممیزی شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: با توجه  به اینکه ما به سمت شهر هوشمند در حرکتیم و کمیته هوشمند سازی در شهرداری تشکیل شده است، تصمیم بر این بود یکی از بخش‌های شهرداری تهران که در این حوزه پیشتاز است را به عنوان الگو برای سایر بخش‌ها معرفی کنیم که سامانه HSE برای اولین بار در یک شبکه هوشمند استقرار پیدا کند که می‌تواند هم یک الگوی ملی و هم یک الگوی فراملی باشد. جا دارد که این را مطرح کنم که این اتفاق در شرکت کنترل ترافیک تهران به خوبی به منصه ظهور رسیده و زحمات زیادی کشیده شده و دوست دارم بعد از اتمام ممیزی شرکت کنترل ترافیک را به عنوان اولین شرکت پیشتاز در این زمینه معرفی کنیم و در جلساتی که برای کلانشهرها خواهیم داشت این موضوع را مطرح خواهیم کرد.

دکتر دانش همچنین به امکان انعقاد تفاهم نامه ای بین سامانه HSE شهرداری تهران، معاونت حمل و نقل و ترافیک، شرکت کنترل ترافیک تهران و پلیس راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت: بحث HSE هوشمند در جاده های کشور می تواند تجربه عالی در این زمینه باشد.

مدیر سامانه HSE شهرداری تهران با بیان اینکه خط مشی ابلاغی شرکت کنترل ترافیک تهران بسیار واقع بینانه است گفت: اصلی‌ترین نکاتی که در این خط مشی ابلاغی مطرح شده با رویکرد و عملیاتی که در حوزه وظایف این شرکت  است خوانایی دارد و تمامی مباحث فرهنگ‌سازی، مدیریت ریسک، انطباق فعالیت‌ها،پسماند و ایمنی در عین اینکه کاملاً ایده‌الیست و استراتژیک بود کاملاً بهره‌ورانه و قابل دستیابی است.

وی افزود: بعد از فاز استقرار که به خوبی پس از انجام ممیزی به پایان خواهد رسید شرکت کنترل ترافیک تهران وارد فاز نگهداشت خواهد شد. نگهداشت مهمترین بخش کار است و در واقع شروع کار از این فاز خواهد بود و باید تیم   HSE شرکت کنترل ترافیک تهران به این حد از توانایی و قدرت رسیده باشند که بدون نیاز به نظارت سامانه HSE  شهرداری تهران بحث نظارت‌های پیمانکاری را با قدرت بررسی و انجام دهند.

خانم دکتر دانش در پایان از همت والای معاونت حمل و نقل و ترافیک در موضوع از HSE تشکر و قدردانی کرد.

در پایان جلسه گروه ممیزان سامانه HSE شهردرای تهران به همراه مدیران شرکت کنترل ترافیک از بخش‌های مختلف شرکت و همچنین مرکز کنترل و نظارت تول نیایش و پل صدر بازدید کردند.


 


print
بازگشت