Menu

12/11/2019 - چهارشنبه 20 آذر 1398 English

مشروح خبر

پورسیدآقایی در جمع خبرنگاران بیان کرد: ترافیک روان صبحگاهی در روزهای اول و دوم مهر ماه

شهرنوشت: معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه ترافیک صبحگاهی طی روزهای اول و دوم مهر، روان گزارش شده است گفت: ترافیک عصر روز گذشته کمی زودتر آغاز شده و به همین ترتیب زودتر هم پایان یافته است.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت محسن پورسید آقایی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه مراسم نشست روز جهانی بدون خودرو با حضور در جمع خبرنگاران از پاسخ به سؤالی درباره اجرای طرح ایجاد خیابان کامل اظهار کرد: برنامه‌ای برای کم کردن خودروها یا اضافه کردن خیابان‌ها نداریم. در حال حاضر تهران از معابر خوبی برخوردار است که به خودروها اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه برای شروع، خیابان‌های مطهری و بهشتی در دستور کار خیابان کامل قرار گرفته‌اند عنوان کرد: در این دو خیابان، بخش پیاده‌رویی، حمل‌ونقل عمومی و دوچرخه‌سواری به صورت مجز تکمیل می‌شود تا همه از خیابان‌ها سهمی داشته باشند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه به زودی در منطقه 20 اولین خیابان که به بخش پیاده‌رو و دوچرخه‌سواری مزین شده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: بر اساس برنامه پنج ساله سوم، شهرداری موظف است سالانه در هر منطقه یک خیابان را به خیابانی تبدیل کند که همه مُدهای حمل‌ونقل عمومی بتوانند از آن استفاده کنند.

 افزایش 54 درصدی ظرفیت مترو برای مسافربری

پورسید آقایی در ادامه با اشاره به افزایش 54 درصدی ظرفیت مسافربری مترو تصریح کرد: به دنبال این افزایش ما شاهد این بودیم که کمتر از 5 درصد مسافران مترو افزایش یافته است و این نشان می‌دهد که به تعبیری مترو خلوت‌تر شده است. در حال حاضر در فاصله ورود قطارها به ایستگاه از 6 دقیقه به 3.5 دقیقه کاهش یافته است.

 استفاده روزانه 4 هزار نفر از دوچرخه‌های اشتراکی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در حال حاضر روزانه 4 هزار نفر از دوچرخه‌های اشتراکی استفاده می‌کنند عنوان کرد: از 8 ماه قبل که استفاده از این دوچرخه‌ها آغاز شد تا به امروز شاهد جلوگیری از ورود 14 تُن آزاد شدن کربن در سطح شهر تهران بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های کاهش خودروها در سطح شهر استفاده از ابزارهای اقتصادی است به وضعیت ترافیک طی دیروز و امروز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طی دیروز و امروز، ترافیک بسیار روان بوده و در صحبتی که با فرماندهان پلیس داشتم آنها اذعان کردند که وضعیت ترافیکی خوب بوده و روز گذشته با توجه به تغییر ساعت، ترافیک بعدازظهر کمی زودتر شروع شده و در ادامه زودتر هم به پایان رسیده است.


print
بازگشت